MULTIPLEKSER LAN

602.70 In stock MULTIPLEKSER LAN
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
MULTIPLEKSER LAN

Gwarancja 12 Miesięcy

Wysyłka 12,99 zł

  • 490,00 zł netto
  • 602,70 zł brutto

Dodaj do porównania

Systemy zarządzania współczesną placówką handlową stają się coraz bardziej rozbudowane, rośnie liczba elementów, a także złożoność wzajemnych powiązań. Komputer, na którym zainstalowany jest program zarządzający, komunikuje się z różnymi urządzeniami, wysyłając i pobierając informacje. Są to najczęściej kasy fiskalne, ale także sprawdzarki cen i wagi etykietujące.
Przy rosnącej liczbie towarów w bazie towarowej wzrasta ilość przesyłanych danych. Sklepy mają coraz większą powierzchnię, przez co również wydłużają się odległości pomiędzy poszczególnymi elementami systemu. Komputery posiadają ograniczoną liczbę portów, a stosowanie kart wieloportowych pociąga za sobą dodatkowo konieczność prowadzenia odpowiedniej liczby kabli od komputera do urządzeń.
Odpowiedzią na wymagania związane z podłączeniem do systemu sprzedaży większej liczby urządzeń jest opracowana przez ELZAB S.A. rodzina multiplekserów. Pozwalają one swobodnie konfigurować system i gwarantują bardzo dobre parametry transmisji.

Funkcjonalność
Multiplekser LAN jest idealnym rozwiązaniem dla placówek handlowych, w których rozbudowany system kasowy tworzy się w oparciu o technologię sieciową Ethernet. Realizuje on przyłączenie do sieci LAN kas fiskalnych, sprawdzarek cen produkcji ELZAB a także innych urządzeń, które wyposażone są w interfejs RS232. Posiada cztery gniazda wejściowe interfejsu szeregowego typu RJ45 i umożliwia transparentne przekazywanie danych pomiędzy portami szeregowymi a ethernetowym (gniazdo wyjściowe).
Za pośrednictwem Internetu multiplekser LAN umożliwia zintegrowanie kas, które pracują w rozproszonych punktach sprzedaży, z komputerem w centrali firmy. Warunkiem wykorzystania Internetu do transmisji danych pomiędzy kasami a programem zarządzającym w innej niż kasy lokalizacji jest stały adres IP dla każdej lokalizacji multipleksera LAN.
Multiplekser LAN zapewnia autoryzację połączenia pomiędzy programem zarządzającym a multiplekserem i zabezpiecza przesyłane dane poprzez ich kodowanie i dołożenie sumy kontrolnej. Protokół transmisji zastosowany w multiplekserze LAN jest odporny na opóźnienia wprowadzane przez sieć LAN/WAN.
Konfiguracja multipleksera LAN jest operacją jednokrotną i polega na nadaniu mu unikalnego w danej sieci adresu IP i właściwej maski podsieci.
Multiplekser LAN posiada optoizolację - wzajemne rozdzielenie wyjść wobec siebie oraz względem wejścia. Niewielkie gabaryty zewnętrzne i możliwość montażu na ścianie to dodatkowe praktyczne atuty.
Aktywność poszczególnych kanałów komunikacyjnych sygnalizują diody LED.
 

Połączenia
Do połączeń pomiędzy multiplekserem a koncentratorem wymagane jest wykorzystanie kabli typu UTP 5E stosowanych powszechnie w komputerowych sieciach lokalnych, obustronnie zakończonych wtykami RJ45.
Multiplekser LAN można połączyć bezpośrednio z komputerem, wówczas należy zastosować skrosowany kabel UTP.
W przypadku włączania do sieci za pośrednictwem multipleksera LAN urządzeń, które nie posiadają złącz RS typu RJ45, należy zastosować dodatkowe przejściówki:

Zasilanie
Do zasilania multipleksera LAN przeznaczony jest zasilacz stabilizowany 12V/0,75A.
Zasilacz stanowi element wyposażenia multipleksera.

Pewność transmisji na duże odległości
W zależności od konfiguracji multiplekser LAN zapewnia prędkość transmisji danych do 28 800 b/s. Zdefiniowana w multiplekserze prędkość transmisji implikuje maksymalne odległości pomiędzy multiplekserem a urządzeniami. Przy zastosowaniu kabla UTP 5E wynoszą one odpowiednio:

 

  • 300 m dla prędkości 9 600 b/s oraz 19 200 b/s,
  • 200 m dla prędkości 28 800 b/s.

Poszczególne urządzenia podłączane do multipleksera mogą pracować z różnymi prędkościami transmisji.
W środowiskach o bardzo wysokim poziomie zakłóceń może wystąpić konieczność zmniejszenia maksymalnej prędkości transmisji.

Wymiary urządzenia:
- szerokość: 110 mm
- głębokość: 125 mm
- wysokość: 40 mm

weryfikator

Dane kontaktowe

PROMOKAS
  • ul. Jakuba Bojki 2
  • 30-611 Kraków
  • NIP 9442081922
  • REGON 121178891

Formularz kontaktowy

promokas mapa