Novitus SDF-3 dla myjni automatycznych

kasa fiskalna dla myjni automatycznych


Specjalizowana kasa fiskalna Novitus SDF-3


Ministerstwo Finansów: „Podatnicy, którzy prowadzą działalność gospodarczą przy zastosowaniu automatów i będą używać kas rejestrujących do prowadzenia ewidencji sprzedaży mogą nie wystawiać paragonu fiskalnego i paragonu fiskalnego anulowanego w postaci papierowej, jeżeli zapewnią nabywcy możliwość zapoznania się z danymi o sprzedaży poprzez ich odpowiednie wyświetlenie na urządzeniu do automatycznej sprzedaży towarów i usług w sposób określony w przepisach o wymaganiach technicznych (kryteriach i warunkach technicznych) dla kas - powyższe reguluje § 12 rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących”

Novitus SDF-3 to kasa fiskalna o zastosowaniu specjalnym, mająca postać oprogramowania, przeznaczona do zainstalowania w urządzeniach do automatycznej sprzedaży towarów i usług. Nośnikiem kasy wirtualnej jest dedykowane urządzenie, które stanowi hub integrujący kasę z urządzeniami do automatycznej sprzedaży towarów lub usług. Wszystkie operacje są całkowicie bezobsługowe dla użytkownika oraz dla właściciela myjni.


Uniwersalne funkcje kasy SDF-3
 • elektroniczne paragony fiskalne bez wydruku
 • automatyczna komunikacja z repozytorium MF
 • elastyczne połączenie z siecią internet przez LAN, WiFi, GSM
 • automatyczne raporty dobowe i miesięczne
 • funkcjonalność paragonu z NIP z wysyłką na wskazany adres e-mail
 • rejestrowanie róznych form płatności
 • rozróznianie płatności żetonami, kartami przedpłaconymi, itp.
 • portal internetowy dla użytkownika
 • zdalna diagnostyka

Gdzie na myjni powinna być zainstalowana kasa fiskalna?

Podatnicy prowadzący ewidencję przy zastosowaniu kas rejestrujących zostali zobowiązani do wystawiania i wydawania nabywcy, bez jego żądania, paragonu fiskalnego podczas dokonywania sprzedaży, nie później niż z chwilą przyjęcia należności, bez względu na formę płatności (§ 6. 1. 1. Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących). Oznacza to, że paragon powinien być zarejestrowany i wydany lub wyświetlony nie później niż z chwilą przyjęcia płatności za usługę. Miejscem prowadzenia działalności jest każde stanowisko myjni, które przyjmuje płatność za usługi (bez względu na formę płatności). Oznacza to, że na każdym takim stanowisku, gdzie przyjmowana jest płatność musi być zamontowana kasa fiskalna, która zarejestruje paragon oraz wyda go klientowi bądź wyświetli dane tego paragonu.

Jak zintegrować kasę fiskalną z myjnią?

Istnieje wiele możliwości integracji kasy fiskalnej ze stanowiskiem myjni. Oczywiście wszystko zależy od typu i możliwości danej myjni. Najpopularniejszym sposobem integracji kasy z myjnią jest podłączenie jej do informacji przekazywanych z wrzutnika monet bądź terminala płatniczego do samego modułu sterującego stanowiskiem myjni (urządzenia odkurzającego, czyszczącego itp.). Informacje takie można pozyskać z sygnałów impulsowych, danych przekazywanych przez protokół CC Talk lub MDB. Odpowiednia konfiguracja i oprogramowanie kasy pozwolą określić, jaki nominał miała wrzucona moneta i jaką kwotę należy "zafiskalizować" na paragonie fiskalnym i obliczyć od niej właściwy podatek VAT. Również w ten sam sposób można pozyskać dane z terminala płatniczego zamontowanego na stanowisku myjni. Również właściwa konfiguracja pozwala kasie rejestrować na paragonie, czy płatność za usługę została dokonana gotówką czy kartą płatniczą.

Novitus SDF-3 nowa wersja Light

Miło nam poinformować, że Novitus wprowadza nową wersję urządzenia integrującego SDF-3, która jest dedykowana do wykorzystania w urządzeniach okołomyjniowych, pracujących w myjniach automatycznych. Produkt ten z powodzeniem można stosować w urządzeniach takich jak odkurzacze, oraz inne urządzenia automatyczne, za pośrednictwem których świadczone są usługi związane z odkurzaniem, czyszczeniem opon, myciem tapicerki, itp. W nowej wersji urządzenia integrującego SDF-3 została zmniejszona ilość pamięci do przechowywania danych fiskalnych do wielkości 1 GB. Zmiana pamięci do tej wielkości poprzedzona została analizą ilości generowanych przez takie urządzenia paragonów i nie wpłynie negatywnie na prawidłową fiskalizację usług przez kolejne lata. Wraz z obniżeniem ceny urządzenia do kwoty 1250 zł netto został zmniejszony abonament miesięczny do kwoty 10 zł netto.Potrzebujesz więcej informacji?

Kliknij → Novitus SDF-3 - PROMOKAS

Dane kontaktowe

PROMOKAS
 • ul. Jakuba Bojki 2
 • 30-611 Kraków
 • NIP 9442081922
 • REGON 121178891

Formularz kontaktowy

promokas mapa