Współpraca kasy z terminalem - wybierz mądrze!

Współpraca kasy z terminalem - wybierz mądrze!

Czy Twoja kasa fiskalna poprawnie połączy się w przyszłości z terminalem płatniczym?

Sprawdź funkcje urządzeń fiskalnych NOVITUS, których nie mają inne kasy.

Jednym z obowiązków nałożonych przez Polski Ład na użytkowników (wszystkich) kas fiskalnych jest konieczność zapewnienia możliwości płatności w każdym miejscu, w którym działalność gospodarcza jest faktycznie wykonywana, w szczególności w lokalu, poza lokalem przedsiębiorstwa lub w pojeździe wykorzystywanym do świadczenia usług transportu pasażerskiego, przy użyciu instrumentu płatniczego. Instrumentem płatniczym w myśl przywołanej w Polskim Ładzie ustawy jest m.in. płatność kartą, przelewem, BLIKiem, czekiem bankowym, SkayCash itp.

Większość podatników chcąc spełnić nałożony obowiązek decyduje się na podpisanie umowy na korzystanie z terminala płatniczego. Wybierając dostawcę usług płatności kartą oraz sam terminal, należy mieć na uwadze kolejny z wprowadzonych w Polskim Ładzie obowiązków. Chodzi o przepis zobowiązujący od 1 stycznia 2025 roku do zintegrowania używanego terminala płatniczego z kasą fiskalna online za pomocą standardowego protokołu ECR-EFT.

Wszystkie kasy online marki Novitus posiadają bardzo rozbudowane możliwości integracji z terminalami płatniczymi, a nawet programowalnymi pin-padami Lane 3000. Posiadają zaimplementowany protokół komunikacyjny ECR-EFT, mogący pracować zarówno w komunikacji otwartej jak i bezpiecznej. Do integracji kas online Novitus z terminalami płatniczymi można użyć zarówno popularnych łącz RS232 oraz USB jak i bardziej zaawansowanych, np. bezprzewodowego BT (bluetooth) oraz połączeń sieciowych. Połączenie sieciowe może być realizowane poprzez sieć komputerową LAN, poprzez połączenie bezprzewodowe WLAN (WiFi) a nawet korzystając z sieci GSM poprzez połączenie serwerowe kasa-terminal.

Możliwości integracji kas Novitus z terminalami płatniczymi są bez wątpienia najbardziej rozbudowane i zaawansowane na rynku polskich urządzeń fiskalnych. Jednak, jeśli użytkowany terminal nie posiada żadnego interfejsu komunikacji z kasami fiskalnymi, nie posiada zaimplementowanego protokołu ECR-EFT, to w żaden sposób nie będzie on mógł być połączony do żadnej, nawet najbardziej zaawansowanej kasy fiskalnej. Stąd tak ważne jest, aby wybór terminala padał świadomie na taki, który taką możliwość zapewnia.

Najczęściej wybierane modele kas fiskalnych Novitus do integracji z terminalem płatniczym

Novitus NANO Online

Novitus NANO Online
Novitus NANO II Online

Novitus NANO II Online
Novitus ONE

Novitus ONE

Dane kontaktowe

PROMOKAS
  • ul. Jakuba Bojki 2
  • 30-611 Kraków
  • NIP 9442081922
  • REGON 121178891

Formularz kontaktowy

promokas mapa