Gdzie Polacy chcieliby płacić bezgotówkowo?

płatność kartą w Polsce

 

Polakom podczas robienia zakupów najbardziej brakuje możliwości płacenia kartą na bazarkach, w małych zakładach rzemieślniczych czy punktach usługowych. W sondażu przeprowadzonym na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa respondenci wskazali tzw. białe plamy, czyli miejsca w których nie mają możliwości dokonywać płatności bezgotówkowo.

Do tej pory najczęściej o białych plamach mówiło się w kategorii geograficznej. Najnowsze badanie pokazuje tym razem spojrzenie na ten problem z perspektywy kategorii branż handlowych i usługowych.

Aż 46 procent respondentów wskazało na bazarki jako miejsca, w których chcieliby płacić bezgotówkowo za zakupu, a często nie mają takiej możliwości. Na kolejnych miejscach na liście znalazły się między innymi toalety publiczne, zakłady rzemieślnicze, jak szewc czy krawiec. W tych punktach przy stanowisku kasowym widnieje informacja, że płatność tylko gotówką.

Pokazuje to, iż klienci oczekują już możliwości wyboru rodzaju płatności nawet od biznesów, które od zawsze kojarzyły się z rozliczeniami gotówkowymi. Przedsiębiorcy z tych grup, którzy jako pierwsi spełnią te oczekiwania, mają szansę przyciągnąć do siebie nowe grupy konsumentów. Mylne jest myślenie, że brak terminala płatniczego nie gereruje problemu rezygnacji klienta z dokonania zakupów. Wręcz przeciwnie, w dobie płatności bezgotówkowych klient wybiera punkty handlowo - usługowe, w których bez problemu dokona płatności kartą lub Blikiem.

Dlatego bardzo ciekawym rozwiązaniem dla prowadzących małe biznesy jest Fiskalny Terminal Płatniczy Pospay ONLINE. Jest to urządzenie, które składa się z kasy, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego. Przedsiębiorca nie musi żmudnie kompletować całego zestawu POS, podpisywać oddzielnych umów na zakup urządzenia fiskalnego i terminala. Od razu dostaje kompletne, wielofunkcyjne urządzenie fiskalne i możliwość obsługi płatności bezgotówkowych. Operatorem płatności jest znana i sprawdzona firma eService

Na dodatek Pospay ONLINE można użytkować przez 5 miesięcy za darmo. W tym celu należy przystąpić do Programu Polska Bezgotówkowa.




kasoterminal pospay online

Dane kontaktowe

PROMOKAS
  • ul. Jakuba Bojki 2
  • 30-611 Kraków
  • NIP 9442081922
  • REGON 121178891

Formularz kontaktowy

promokas mapa