Korzyści integracji terminala płatniczego z kasą fiskalną

Integracja kasy fiskalnej z terminalem


Integracja terminala i kasy fiskalnej z korzyścią dla przedsiębiorców.


Nowe regulacje w ramach Polskiego Ładu nakładają na przedsiębiorców obowiązek integracji kas fiskalnych online z terminalami płatniczymi od 1 stycznia 2025 roku. Na osoby prowadzące swoją działalność gospodarczą, które tego nie zrobią, może zostać nałozona kara w wysokości 5000 zł. Nie warto zwlekać z integracją do ostatniej chwili, zwłaszcza że połączenie terminala z kasą fiskalną online przyspiesza obsługę klientów i zmniejsza ryzyko popełnienia błędów kasjerskich.

Szybsze transkacje to krótsze kolejki.

Niezależnie od prawnego obowiązku, integracja kasy fiskalnej online z terminalem płatniczym przynosi przedsiębiorcom wiele korzyści. Połączenie obu urządzeń sprawia, że dane transakcji wprowadzane w kasie są automatycznie przesyłane do terminala płatniczego. Kasjer nie musi już ręcznie wpisywać kwoty na terminalu, dzięki temu obsługa klienta ulega znacznemu skróceniu, polepsza się zaufanie klientów i zmniejsza się ryzyko popełnienia blędów kasowych. Po dokonaniu płatności przez klienta do terminala przychodzi informacja o tym, czy transakcja przebiegła pomyślnie, czy nie. Komunikaty dotyczące płatności wyświetlane są na obu urządzeniach. Po akceptacji transakcji kasa fiskalna online automatycznie zatwierdza paragon, który wręczamy klientowi. Inne korzyści ze stosowania tego rozwiązania to mniejsza liczba urządzeń i zwiększenie przestrzeni przy kasie. Transakcje bezgotówkowe są od razu ujete w raportach kasjerskich, co znacznie ułatwia kasjerowi rozliczenie transakcji na koniec dnia.

Integracja z kasą fiskalną online FROB

Integracja kas fiskalnych online z terminalem płatniczym polega na połączeniu obu urządzeń przewodowo lub bezprzewodowo, wykorzystując do tego tzw. protokół FROB. To rozwiązanie, które działa od razu od aktywacji i nie wymaga zaawansowanych prac integrujących. Oprócz zalet, takich jak sprawniejsza i wyższa jakość obsługi klienta, efektywniejsza praca kasjerów i łatwiejsze przyjmowanie płatności, konfiguracja tego rozwiązania jest bardzo prosta. Korzystając z protokołu FROB masz gwarancję bezpieczeństwa transakcji poprzez szyfrowanie danych kartowych. W przypadku awarii kasy lub terminala możesz wymienić jedno urządzenie niezaleznie od drugiego.


Wciąż zastanawiasz się jaki terminal płatniczy wybrać dla swojej kasy fiskalnej online? 

KliknijSprawdź naszą ofertę.

 

Terminal płatniczy dla Twojej firmy,
zostaw kontakt, oddzwonimy

Dane kontaktowe

PROMOKAS
  • ul. Jakuba Bojki 2
  • 30-611 Kraków
  • NIP 9442081922
  • REGON 121178891

Formularz kontaktowy

promokas mapa