MULTIPLEKSER 8xRS232/RJ

429.27 In stock MULTIPLEKSER 8xRS232/RJ
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
MULTIPLEKSER 8xRS232/RJ

Gwarancja 12 Miesięcy

Wysyłka 12,99 zł

  • 349,00 zł netto
  • 429,27 zł brutto

Dodaj do porównania

Systemy zarządzania współczesną placówką handlową stają się coraz bardziej rozbudowane, rośnie liczba elementów, a także złożoność wzajemnych powiązań. Komputer, na którym zainstalowany jest program zarządzający, komunikuje się z różnymi urządzeniami, wysyłając i pobierając informacje. Są to najczęściej kasy fiskalne, ale także sprawdzarki cen i wagi etykietujące.
Przy rosnącej liczbie towarów w bazie towarowej wzrasta ilość przesyłanych danych. Sklepy mają coraz większą powierzchnię, przez co również wydłużają się odległości pomiędzy poszczególnymi elementami systemu. Komputery posiadają ograniczoną liczbę portów, a stosowanie kart wieloportowych pociąga za sobą dodatkowo konieczność prowadzenia odpowiedniej liczby kabli od komputera do urządzeń.
Odpowiedzią na wymagania związane z podłączeniem do systemu sprzedaży większej liczby urządzeń jest opracowana przez ELZAB S.A. rodzina multiplekserów. Pozwalają one swobodnie konfigurować system i gwarantują bardzo dobre parametry transmisji.

Funkcjonalność
Multiplekser 8xRS232/RJ umożliwia podłączenie do jednego portu szeregowego komputera grupy do ośmiu urządzeń wyposażonych w interfejs RS232, na przykład kas i sprawdzarek cen. Posiada osiem gniazd wejściowych i gniazdo wyjściowe typu RJ45. Dodatkowo multiplekser pozwala na bezpośrednie zasilanie do dwóch sprawdzarek cen w wersji RS. Dane i zasilanie dostarczane są wówczas jednym kablem, a podłączone sprawdzarki nie wymagają zewnętrznych zasilaczy.
Multiplekser posiada optoizolację - wzajemne rozdzielenie wyjść wobec siebie oraz względem wejścia. Niewielkie gabaryty zewnętrzne i możliwość montażu na ścianie to dodatkowe praktyczne atuty.
Aktywność poszczególnych kanałów komunikacyjnych sygnalizują diody LED.

Połączenia
Do połączeń pomiędzy multiplekserem a urządzeniami wymagane jest wykorzystanie kabli typu UTP 5E stosowanych powszechnie w komputerowych sieciach lokalnych, obustronnie zakończonych wtykami RJ45. Komputer z multiplekserem łączy się za pomocą przejściówki PC RS232/UTP, która znajduje się w zestawie.
W przypadku włączania do sieci za pośrednictwem multipleksera urządzeń, które nie posiadają złącz RS typu RJ45, należy zastosować dodatkowe przejściówki.

Zasilanie
Do zasilania multipleksera 8xRS232/RJ przeznaczony jest zasilacz niestabilizowany 15V/1A.
Zasilacz stanowi element wyposażenia multipleksera.

Pewność transmisji na duże odległości
W zależności od konfiguracji multiplekser 8xRS232/RJ zapewnia prędkość transmisji danych do 28 800 b/s. Zdefiniowana w multiplekserze prędkość transmisji implikuje maksymalne odległości pomiędzy multiplekserem a urządzeniami. Przy zastosowaniu kabla UTP 5E wynoszą one odpowiednio:

 

  • 300 m dla prędkości 9 600 b/s oraz 19 200 b/s,
  • 200 m dla prędkości 28 800 b/s.

Poszczególne urządzenia podłączane do multipleksera mogą pracować z różnymi prędkościami transmisji.
W środowiskach o bardzo wysokim poziomie zakłóceń może wystąpić konieczność zmniejszenia maksymalnej prędkości transmisji. W przypadku zasilania sprawdzarek cen ELZAB z multipleksera 8xRS232/RJ, długość kabla nie powinna przekraczać 100 m.

Wymiary urządzenia:
- szerokość: 210 mm
- głębokość: 125 mm
- wysokość: 30 mm

weryfikator

Dane kontaktowe

PROMOKAS
  • ul. Jakuba Bojki 2
  • 30-611 Kraków
  • NIP 9442081922
  • REGON 121178891

Formularz kontaktowy

promokas mapa