Kasy Online

Kasy fiskalne ONLINE – co to takiego?


Kasy fiskalne ONLINE
to w założeniu nowa kategoria urządzeń fiskalnych, które będą mogły komunikować się z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Centralny Rejestr Kas (inaczej Repozytorium) będzie gromadzić szereg danych m. in: raporty dobowe, paragony fiskalne, dokumenty niefiskalne, zdarzenia a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych.
Oprócz tego Repozytorium będzie odpowiedzialne za nadawanie numeru ewidencyjnego kasie podczas fiskalizacji. W założeniu ustawodawcy łączność pomiędzy kasą z Repozytorium, szacunkowo, odbywać się będzie co dwie godziny. Jest to domyślny czas, bowiem Repozytorium może zmieniać ten harmonogram połączeń, w dodatku bez wiedzy użytkownika.

Kasy fiskalne online dla lekarza i nie tylko
W świetle najnowszych przepisów nie tylko salony fryzjerskie, ale również lekarze i prawnicy świadczący usługi w ramach prywatnej praktyki, muszą posiadać kasę fiskalną online. Dla wielu z nich zmiany wchodzące w życie od 1.07.2021 nie są nowością, ponieważ już korzystają z tego typu urządzeń, jednak te osoby, które mają ten krok przed sobą, powinny zacząć rozglądać się za najlepszym sprzętem. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Użytkownik kasy ONLINE będzie musiał zapewnić kasie dostęp do internetu, czyli odpowiednią infrastrukturę, dzięki której kasa będzie mogła łączyć się z Repozytorium.

kasy fiskalne online


Kto będzie musiał zainstalować kasy ONLINE?
Projekt ustawy zmieniającej ustawę o VAT zawiera proponowany przez Ministerstwo Finansów, harmonogram wprowadzania kas ONLINE. W pierwszej kolejności obowiązkiem rejestracji sprzedaży za pomocą tego rodzaju kas zostaną objęci przedsiębiorcy:

1) świadczenia usług:

a) od 1 stycznia 2020r. - naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów (w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania i regenerowania) oraz w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz motorowerów.
b) od 1 stycznia 2021 r. - związanych z wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo, oraz w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania.
c) od 1 lipca 2021 r. - fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych, budowlanych, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, prawniczych, oraz związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej wyłącznie w zakresie wstępu.

2)
 od 1 stycznia 2020 r. sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych.


Ważne!

Podatnicy, których obejmie obowiązek rejestracji sprzedaży za pomocą kas ONLINE będą mogli skorzystać
z odliczenia w wysokości maksymalnie 700 zł jednak nie więcej niż 90% wartości netto danego
urządzenia. Podatnicy instalujący po raz pierwszy kasę rejestrującą również będą mogli skorzystać z takiego
odliczenia pod warunkiem, że zainstalują kasę ONLINE.

Dane kontaktowe

PROMOKAS
  • ul. Jakuba Bojki 2
  • 30-611 Kraków
  • NIP 9442081922
  • REGON 121178891

Formularz kontaktowy

promokas mapa